Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi”


[button]??Kim jesteśmy?

Od początku powstania Fundacji „Dom w Łodzi”, naszym największym marzeniem było, by chore, porzucone dzieci, które spotykaliśmy na różnych oddziałach szpitalnych, jak najszybciej znalazły miejsce, w którym
zapomniałyby o swoich dolegliwościach i mogły tak, jak ich rówieśnicy, czerpać radość z dzieciństwa. Powstał pomysł utworzenia Domu, który swoją rodzinną i kameralną atmosferą będzie wynagradzał im brak rodziców i bliskich osób, a jednocześnie zapewniał specjalistyczną opiekę medyczną, której nieustannie potrzebują. Dom taki powstał w 2007 roku.
Obecnie głównym celem działalności Fundacji jest zapewnienie całodobowej opieki mieszkańcom Domu dla Dzieci Chorych. Dzieci potrzebują przede wszystkim ciągłej troski ze strony wychowawców i pielęgniarek. Poza wszystkimi rzeczami, które zwykle są w domu, takimi jak ubrania, pyszne jedzenie, kosmetyki, środki czystości, meble itd., nasi podopieczni używają dodatkowo specjalistycznej aparatury medycznej oraz lekarstw, które umożliwiają im normalne funkcjonowanie. Fundacja zatrudnia również rehabilitantów. Opieka psychologa, pedagoga, logopedy, fizjoterapeuty i hipoterapia pozwalają dzieciakom rozwijać się i odnosić kolejne małe sukcesy. Mamy nadzieję, że w przyszłości umożliwią im usamodzielnienie się.
Bardzo ważną sprawą jest dla nas również zapewnienie naszym podopiecznym bezpiecznych warunków życia po osiągnięciu dorosłości. W związku z tym prowadzimy działania zmierzające do usamodzielnienia najstarszych
wychowanków, dbamy o ich wykształcenie i uspołecznienie.
Fundacja „Dom w Łodzi” podejmuje również dodatkowe działania podopieczni przebywali wśród rówieśników: w teatrze, kinie, na sali zabaw, żeby mogli pobawić się w parku, zorganizować przyjęcie urodzinowe
i pojechać na wycieczkę.
Fundacji „Dom w Łodzi” zależy na tym, aby wszyscy dowiedzieli się jak wyjątkowe mogą być chore maluchy i jak wielkie mają potrzeby. Stąd powstają akcje publiczne i kampanie informacyjne. Współpracujemy
z mediami i wspieramy każdego, kto chce pomagać.

Od początku działalności współpracujemy z wolontariuszami, którzy chcą pracować z dziećmi lub dla dzieci. Szkolimy ich, wprowadzamy w życie niepełnosprawnych dzieciaków i służymy wsparcie na co dzień.

Regularnie przeprowadzamy także akcje mające na celu integrację chorych dzieci z ich zdrowymi rówieśnikami oraz z lokalną społecznością.
Organizujemy m.in. pikniki z okazji Dnia Dziecka, wyjazdy letnie i zimowe, półkolonie w mieście, cykliczne programy społeczne. Staramy się, aby nasi podopieczni przebywali wśród rówieśników: w teatrze, kinie, na sali zabaw, żeby mogli pobawić się w parku, zorganizować przyjęcie urodzinowe i pojechać na wycieczkę. Fundacji „Dom w Łodzi” zależy na tym, aby wszyscy dowiedzieli się jak wyjątkowe mogą być chore maluchy i jak wielkie mają potrzeby. Stąd powstają akcje publiczne i kampanie informacyjne. Współpracujemy z mediami i wspieramy każdego, kto chce pomagać.

Co potrzebujemy?
1. MALOWANIE LOKALU
2. TYNKOWANIE ŚCIANY
3. WYMIANA OKIEN
4. UKŁADANIE PANELI PODŁOGOWYCH
5. ZAKUP DRZWI
6. REMONT ŁAZIENKI
7. WYMIANA ZEPSUTEGO OGRZEWACZA PRZEPŁYWOWEGO
8. WYMIANA BATERII PRYSZNICOWYCH

Dlaczego CELMA ma pomóc właśnie nam?
Jesteśmy jedyną tego typu placówką w Polsce.
Pomagamy dzieciom, które potrzebują szczególnego wsparcia, gdyż los pokrzywdził je dwukrotnie: pozbawił ich zdrowia i opieki najbliższej rodziny.
Nasi podopieczni potrzebują ponadprzeciętnych warunków zamieszkania. Remont pozwoli w znacznie większym stopniu zaspokoić ich potrzeby.
Dom Dziecka dla Dzieci Chorych jest zlokalizowany w Łodzi, choć obejmuje opieką dzieci z całego kraju. Warto, żeby Fabryka Elektronarzędzi CELMA wsparła lokalną (łódzką) inicjatywę.

 

[button]??