Jeśli zakładać dzisiaj własną firmę, to tylko w internecie. Wirtualna alternatywa tradycyjnej rzeczywistości daje nieograniczone możliwości. Większość konwencjonalnych przedsiębiorstw decyduje się na posiadanie strony internetowej, swoistej wizytówki nowoczesności. Jeśli chcesz czegoś dowiedzieć się więcej o mojej firmie, to zajrzyj na moją stronę internetową. Tak dzisiaj mówi się na spotkaniach biznesowych. Posiadanie strony internetowej jeszcze nie jest równoznaczne z zaistnieniem w wirtualnej przestrzeni, do tego potrzebny jest specjalistyczny marketing i dość dużo pieniędzy. Niemniej internet, to dzisiaj przyszłość ekonomiczna dla działalności jednoosobowej, jak i dla dużego przedsiębiorstwa. Najwięcej firm powstających w internecie, to cały czas jeszcze są sklepy.

Chociaż kolejną branżą, która daje o sobie znać w sieci jest branża marketingowa. Niezbędne są wprost firmy, które umożliwiają założenie firmy w sków i programistów. Każda większa firma w sensie technologicznym i informatycznym. Strona internetowa to jedno, założenie i prowadzenie bloga to zupełnie inna sprawa, funkcjonowanie portalu – to jeszcze większe przedsięwzięcie. Internet dzisiaj to raj dla informatyków, każda większa firma potrzebuje dzisiaj sprawnych programistów i informatyków, aby móc bezawaryjnie funkcjonować.

Dlatego wszelkie firmy zajmujące się prowadzeniem stron internetowych, hostingiem, reklama internetową i marketingiem, pozycjonowaniem, mają pełne ręce zamówień i roboty. Założenie firmy reklamowej w sieci, sklepu internetowego nie wymaga specjalnie dużych nakładów finansowych, podobnie prowadzenie szkoleń, firmowych warsztatów. Generalnie pojawienie się w sieci nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dopiero zaistnienie i trwanie na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach, wymaga inwestowania. Prowadzenie ebiznesu rządzi się swoimi prawami i nie są one zbieżne z zasadami, którymi rządzą się firmy stacjonarne. Warto o tym pamiętać, gdy decydujemy się na prowadzenie ebiznesu. Pomysł to jedno, a konieczność wypromowani się w sieci to drugie. Chyba nawet ważniejsze.