Gdy wybieramy się na urlop samochodem po krajach europejskich, to zabezpieczenie przed wyjazdem karty kredytowej jest bardzo dobrym i wygodnym pomysłem. Przejeżdżając przez wiele krajów, musimy zawczasu myśleć o tym, jakie waluty powinniśmy posiadać, aby móc dokonywać zakupów. Nie są to jeszcze te czasy, że we wszystkich państwach była ta sama waluta, czyli euro. Nie wszyscy jesteśmy póki co w Unii i jeszcze długo tak nie będzie. O ile urlop zdarzy nam się wcześniej warto wyrobić sobie kartę kredytową jako ułatwienie w podróży. Nie musimy z niej korzystać, ale posiadanie karty poprawia nam samopoczucie i daje większy komfort psychiczny.

Przeliczanie naszych złotówek na inne pieniądze nie będzie już problemem. Nie musimy też zastanawiać się, ile dokładnie pieniędzy będzie nam potrzebne i kiedy. Katą kredytową możemy płacić w większości sklepów oraz na stacjach benzynowych czy w lokalach gastronomicznych, hotelach. Jeśli jedziemy samodzielnie, zatrzymujemy się w wielu miejscach na drobne postoje, by zobaczyć coś ciekawego, zwiedzić, ewentualnie przekąsić coś regionalnego. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie karty kredytowej. Karty VISA są honorowane w każdym kraju europejskim, w przeciwieństwie do możliwości zakupu waluty. Nawet w sezonie nie można

W Polsce kupić waluty krajów nadbałkańskich, a na miejscu nie można wymienić złotówek na miejscową walutę. Urok urlopu natychmiast pryska, gdy nie możemy skorzystać z toalety na stacji benzynowej, gdyż nie mamy drobnych. Co więcej, nie mamy też czego rozmienić na drobne. W kraju takim jak Serbia trudno się nieprzygotowanemu finansowo Polakowi poruszać bez pieniędzy. Dlatego karta kredytowa jest tu bardzo pomocna. Ma w tym przypadku funkcje ratunkową. Płacąc kartą unikamy różnicy kursowej. Kupując i sprzedając walutę zawsze tracimy na przelicznikach. Gdy płacimy kartą, bank od razu przelicza transakcje na kurs w złotych. Mamy też do dyspozycji 50 dni bez odsetek od momentu przeprowadzenia transakcji bezgotówkowej. A to umożliwia spłatę zaciągniętego zobowiązania bez naliczania dodatkowych pieniędzy. Same zalety.