Zespół placówek Szkolno–Wychowawczych im. Janusza Korczaka


[button]??
Kim jesteśmy?

Jesteśmy placówką działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedyna taka placówką w powiecie iławskim. Zajmujemy się edukacja, wychowaniem, rehabilitacją i opieka nad dziećmi i młodzieżą z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Mimo ograniczonych możliwości finansowych dbamy o to, aby maksymalnie wykorzystać posiadany potencjał lokalowy i ludzki na rzecz naszych podopiecznych. Niestety nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie ze wszystkimi niezbędnymi remontami. Największą nasza bolączką jest remont sali gimnastycznej, która od ponad 20 lat nie była remontowana. Dla naszych podopiecznych aktywność fizyczna jest drogą nie tylko do rozwijania sprawności fizycznej, ale także rozładowywania napięć i emocji. Odrapane, brudne ściany, okna, które nie zapewniają odpowiedniej temperatury wewnątrz sali, zniszczony parkiet nie stwarzają przyjaznych warunków do uprawiania aktywności fizycznej. Stąd bardzo nam zależy na remoncie tego pomieszczenia.

Czego potrzebujemy?

Nasza sala gimnastyczna ma 165m2 powierzchni.

Chcielibyśmy wykonać następujące prace remontowe:
1. szpachlowanie i malowanie sufitu: powierzchnia około 170m2: 10 worków gipsu szpachlowego i około 43l farby
2. malowanie ścian: lamperia – powierzchnia około 94m2 – 14 l farby olejnej, ściany powyżej lamperii- pow. Około 290m2 – 73 l farby emulsyjnej
3. renowacja parkietu – pow. Około 165m2: cyklinowanie i lakierowanie- około 240 l lakieru na 4 warstwy
4. wymiana okien – jedno przęsło ma pow. 13m2, przęseł jest 5. Łączna pow. okien do wymiany 65m2
5. wymiana drzwi z oszklonych na pełne poprawiających bezpieczeństwo – 2drzwi dwuskrzydłowych o wymiarach 146cmx200cm oraz 5 drzwi jednoskrzydłowych o wymiarach 0,80m x 200cm

Dlaczego CELMA ma pomóc właśnie nam?

Chcemy stworzyć naszym dzieciom i młodzieży jak najlepsze , bezpieczne warunki do rozwoju. Drobne naprawy były dotychczas wykonywane przez pracowników placówki i rodziców, ale lata użytkowania ( bardzo intensywnego ) sali spowodowały uszkodzenia i zniszczenia przekraczające nasze możliwości finansowe. Tym bardziej, ze sala jest jedynym miejscem, gdzie spotykają się wszyscy uczniowie i rodzice podczas uroczystości szkolnych, ponieważ nie posiadamy auli. Państwa pomoc przyczyniłaby się do tego, że nasi podopieczni, tak poszkodowani przez los, mogliby rozwijać swoje talenty sportowe w estetycznym, ciepłym, przyjaznym miejscu. A mamy się czym pochwalić. Nasi uczniowie mimo trudnych warunków odnoszą sukcesy w powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich imprezach sportowych w ramach olimpiad specjalnych. Pomoc ofiarowana nam byłaby sygnałem dla tych którzy na dotychczas wspierali, ze dając coś od siebie, angażując się, możesz otrzymać jeszcze więcej.
Zdajemy sobie sprawę, ze może nie będziecie Państwo mogli spełnić wszystkich naszych oczekiwań, jednak każda zmiana na lepsze sprawi radość nam i naszym podopiecznym.

 

 
[button]??